مهمان عزیز خوش آمدید. ورود ثبت نام

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
چند مشکل در قالب

چند مشکل در قالب
سلام به بازدید کنندگان تاپیک.
بنده تو این دامین با mybb یه فروم زدم.
اولین و بزرگترین مشکلم اینه که نمیتونم قالب رو تغییرم بدم! یعنی بلد نیستم تغییرات دلخواهم رو تو گرافیک قالب اعمال کنم البته کاملا به html و css و تا حدودی هم جیکوئری وارد هستم اما متاسفانه نمیتونم روی قالب انجمنم پیاده سازی کنم.
دومین مشکل اینکه چه جور مثله همین فروم سمت چپ یه باکس بیارم و توش اخرین پست های مهم رو قرار بدم ؟
سومین مشکل اینکه پایین قالب قسمت "دوستان" و باکس "راه های ارتباطی" قرار داره که من نمیدونم چه جوری باید لینک خودم رو توش قرار بدم ؟ دقیقا کجا باید این تغییرات رو اعمال کنم ؟
چهارمین مشکل هم اینکه بنده در انجمن سرآغاز | به انجمن وبروز خوش آمدید  سه قسمت رو به وجود آوردم که فقط 2 تای اون به نمیش در میاد ویکی دیگه رو به صورت (( و 1 زیر انجمن بیشتر... )) نمایش میده! چه جوری میتونم مثله همین انجمن تمام زیر مجموعه ها رو به نمایش در بیارم ؟

یک نکته دیگه هم اینکه آیا کتاب یا منبعی برای خودآموز MYBB دارید ؟

ببخشید پرحرفی کردم و سرتون رو درد آوردم. با تشکر از راهنمای هاتون.
Masoud_MI میگه:
سلام دوست عزیز

سوالات خود را در تاپیک های جداگانه مطرح کنید Exclamation
آدرس سایت رو در پروفایل و امضا قرار بدید Smile

1- منظورتون از اینکه نمی تونید قالب رو تغییر بدید چیه ؟
مسیرش رو بلد نیستید آیا ؟ یا کلا تغییرات رو نمی دونید چطوری اعمال کنید ؟
کنترل پنل مدیریت - قالب ها و پوسته ها - قالب مورد نظر - بعدم هر کدوم رو خواستید ویرایش کنید

2- سرچ کنید احتمالا قرار داده شده

3- این تغییرات رو از مسیر
کنترل پنل ادمین ، قالب ها و پوسته ها ، قالب مورد نظر ، footer
می تونید اعمال کنید

4-
(۱۲ مرداد ۱۳۹۲، ۱۰:۱۲ ب.ظ)kineh نوشته:  مدیریت انجمن >پیکر بندی >تنظمیات >Forum Home Options >Subforums to show on Index listing

رو روی 1000 قرار بدید

بهترین جا واسه یادگیری همینجاست ، تاپیک ها رو بخونید سوالی داشتید بپرسید Big Grin

موفق باشید

Big Goal میگه:
علیک سلام؛

1-قالب های css قالب در آدرس زیر قرار دارند:
قالب ها و پوسته ها » پوسته ها » پوسته مورد نظر (تقزیبا 95% کدهای css قالب، تو global.css قرار دارن)

قالب های html هم همونطوری که دوستمون گفتن در مسیر:
"قالب ها و پوسته ها » قالب مورد نظر" قرار دارن که کدهای قسمت های مختلف بصورت دسته بندی در این قسمت قرار داده شدن و شما بسته به قسمتی که مدنظرتونه، باید کدهای اون دسته بندی رو ویرایش کنید،مثلا کدهای بخش تقویم تو دسته بندی Calendar Templates قرار دارن.

2-لینک

در مورد یادگیری مای بی بی هم باید بگم از اونجایی که شما با CSS و HTML  آشنایی دارید،پس نیاز به آموزش خاصی ندارید،فقط میمونه متغیرها و قالب بندی ها و بطور کلی قلق مای بی بی که اون رو هم با خوندن آموزش ها و ارسال های موجود در پشتیبانی ان شاء الله کم کم یاد خواهید گرفت.

Witch King میگه:
(۲۸ مرداد ۱۳۹۲، ۰۱:۰۸ ب.ظ)Big Goal نوشته:  علیک سلام؛

1-قالب های css قالب در آدرس زیر قرار دارند:
قالب ها و پوسته ها » پوسته ها » پوسته مورد نظر (تقزیبا 95% کدهای css قالب، تو global.css قرار دارن)

قالب های html هم همونطوری که دوستمون گفتن در مسیر:
"قالب ها و پوسته ها » قالب مورد نظر" قرار دارن که کدهای قسمت های مختلف بصورت دسته بندی در این قسمت قرار داده شدن و شما بسته به قسمتی که مدنظرتونه، باید کدهای اون دسته بندی رو ویرایش کنید،مثلا کدهای بخش تقویم تو دسته بندی Calendar Templates قرار دارن.

2-لینک

در مورد یادگیری مای بی بی هم باید بگم از اونجایی که شما با CSS و HTML  آشنایی دارید،پس نیاز به آموزش خاصی ندارید،فقط میمونه متغیرها و قالب بندی ها و بطور کلی قلق مای بی بی که اون رو هم با خوندن آموزش ها و ارسال های موجود در پشتیبانی ان شاء الله کم کم یاد خواهید گرفت.

ممنون از راهنمایی تون. متوجه مکان فایل های css شدم. از فایل اصلی که .xml هست هم میشه تغییرات رو اعمال کرد.
(۲۸ مرداد ۱۳۹۲، ۰۷:۲۰ ق.ظ)Masoud_MI نوشته:  سلام دوست عزیز

سوالات خود را در تاپیک های جداگانه مطرح کنید Exclamation
آدرس سایت رو در پروفایل و امضا قرار بدید Smile

1- منظورتون از اینکه نمی تونید قالب رو تغییر بدید چیه ؟
مسیرش رو بلد نیستید آیا ؟ یا کلا تغییرات رو نمی دونید چطوری اعمال کنید ؟
کنترل پنل مدیریت - قالب ها و پوسته ها - قالب مورد نظر - بعدم هر کدوم رو خواستید ویرایش کنید

2- سرچ کنید احتمالا قرار داده شده

3- این تغییرات رو از مسیر
کنترل پنل ادمین ، قالب ها و پوسته ها ، قالب مورد نظر ، footer
می تونید اعمال کنید

4-
(۱۲ مرداد ۱۳۹۲، ۱۰:۱۲ ب.ظ)kineh نوشته:  مدیریت انجمن >پیکر بندی >تنظمیات >Forum Home Options >Subforums to show on Index listing

رو روی 1000 قرار بدید

بهترین جا واسه یادگیری همینجاست ، تاپیک ها رو بخونید سوالی داشتید بپرسید Big Grin

موفق باشید

خیلی ممنون. بالاخره تونستم قالب رو تغییر بدم. مشکلی دیگه نیست.
درسته بهترین مکان برای یادگیری همین جاست.
نقل قول: دومین مشکل اینکه چه جور مثله همین فروم سمت چپ یه باکس بیارم و توش اخرین پست های مهم رو قرار بدم ؟

چهارمین مشکل هم اینکه بنده در انجمن سرآغاز | به انجمن وبروز خوش آمدید  سه قسمت رو به وجود آوردم که فقط 2 تای اون به نمیش در میاد ویکی دیگه رو به صورت (( و 1 زیر انجمن بیشتر... )) نمایش میده! چه جوری میتونم مثله همین انجمن تمام زیر مجموعه ها رو به نمایش در بیارم ؟

دوستان این دو مشکل همچنان وجود داره. برای مشکل اول آیا پلاگین وجود داره ؟
مشکل دوم رو هم بررسی کنید خیلی رو اعصابمه. میخوام مثل همین انجمن تمام زیر مجموعه ها رو نشون بده اما نشون نمیده.

با تشکر.
Masoud_MI میگه:
(۳۰ مرداد ۱۳۹۲، ۰۶:۵۲ ب.ظ)Witch King نوشته:  مشکل دوم رو هم بررسی کنید خیلی رو اعصابمه. میخوام مثل همین انجمن تمام زیر مجموعه ها رو نشون بده اما نشون نمیده.

با تشکر.

سلام دوست من

در این مورد گفتم که چطوری باید مشکلتون رو حل کنید

کنترل پنل ادمین - پیکربندی - Forum Home Options - بعد Subforums to show on Index listing رو عددش رو به تعداد زیر انجمن هاتون ( مثلا 10 ) تغییر بدید و ذخیره کنید

موفق باشید

Witch King میگه:
خیلی ممنون که کامل جواب دادید. تا الان مشکل هام حل شد.
یک مشکل دیگه که دارم تو نحوه نمایش تاپیک ها هست. مشخصات کاربر ارسال کننده پست ، بالای هر پستی به صورت افقی نشون داده میشه. من میخوام مثله همین انجمن عمودی باشه. از کجا میتونم این تنظیمات رو عمال کنم؟
Tofighi میگه:
(۳۰ مرداد ۱۳۹۲، ۱۱:۳۵ ب.ظ)Witch King نوشته:  خیلی ممنون که کامل جواب دادید. تا الان مشکل هام حل شد.
یک مشکل دیگه که دارم تو نحوه نمایش تاپیک ها هست. مشخصات کاربر ارسال کننده پست ، بالای هر پستی به صورت افقی نشون داده میشه. من میخوام مثله همین انجمن عمودی باشه. از کجا میتونم این تنظیمات رو عمال کنم؟
جستجو کنید عمودی کردن پست بیت.

دعای خیر برای اعضای گروه مای بی‌بی فارسی را فراموش نکنید!تصویر: http://www.cdn.my-bb.ir/images/smilies-v6/lightbulb.gif

HeartHeart خیلی التماس دعا دارم... دعام کنید لطفا HeartHeart

اگر از گروه مای بی‌بی فارسی راضی هستید، پس لطفا آنرا حمایت کنید: حمایت می‌کنم
Witch King میگه:
دوستان واقعا ممنون تمام مشکلاتم رو حل کردید.(در مورد عمودی کردن پست بیت ) با سرچ هم به نتایج خوبی رسیدم. البته تو این انجمن چیزی پیدا نکردم Blush گوگل کردم ...

باز هم ممنون از پشتیبانی عالی و بی نقصتون. از این به بعد هم حتما دونه به دونه مشکلاتم رو تو تاپیک جدید حل می کنم.

با تشکر.
Masoud_MI میگه:
(۳۱ مرداد ۱۳۹۲، ۱۱:۲۹ ق.ظ)Witch King نوشته:  دوستان واقعا ممنون تمام مشکلاتم رو حل کردید.(در مورد عمودی کردن پست بیت ) با سرچ هم به نتایج خوبی رسیدم. البته تو این انجمن چیزی پیدا نکردم Blush گوگل کردم ...

باز هم ممنون از پشتیبانی عالی و بی نقصتون. از این به بعد هم حتما دونه به دونه مشکلاتم رو تو تاپیک جدید حل می کنم.

با تشکر.

دوست عزیز ، سلام
درمورد سوالتون می تونید لینک زیر رو ببینید که توی انجمن امثال این خیلی موجود هست
روش تبدیل پست بیت به عمودی

خوشحالیم که به پشتیبانی خودتون اعتماد دارید ، در ضمن ما فقط انجام وظیفه کردیم

موفق باشید