مهمان عزیز خوش آمدید. ورود ثبت نام

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
ویژگی های تایید شده مای بی 2

ویژگی های تایید شده مای بی بی 2.0
با سلام خدمت کاربران مای -بی بی .
در این موضوع سعی دارم برخی ویژگی های تایید شده مای بی بی 2.0 رو براتون بزارم .
(ویژگی های تایید شده توسط مدیران مای بی بی )
1.واکنش گرایی کامل
اولین ویژگی که مورد بررسی قرار میدیم ، نسخه موبایل هست !
مای بی بی 2.0 به طور پیش فرض واکنش گرا خواهد بود  . (حتی پنل مدیر ) .
این ویژگی توسط Will P تایید شده
2.سیستم اعلانات
بالای انجمن رو نگاه کن !
یه آیکن هست که برای هشداره . این ویژگی در نسخه های پیشین به صورت افزونه بود ولی در مای بی بی 2.0 پیش فرض خواهد بود !
برخی از اعلانات :
  • کاربری به شما اعتبار دهد
  • از شما تشکر کند
  • ارسال شما را نقل قول کند
  • برای مدیر : ارسالی نیاز به تایید داشته باشد
  • برای مدیر کل : مدیری کاربری را محروم کند .
این ویژگی توسط Euan T تایید شده است .
3. تغییرات در سیستم پیوست .
در نسخه 2.0 شما میتوانید در آن واحد ( در یک زمان ) 2یا چند فایل را همزمان ارسال کنید !
در نسخه 1.x همچین چیزی نبود و هربار باید یک فایل ارسال میشد !
4.تست ایمیل 
مشکلی که خیلی ها در مای بی بی 1.x داشتند این بود که ایمیل ثبت نام یا ایمیل مربوط به بازیابی گذرواژه ارسال نمیشد ! که خیلی آذر دهنده بود !
در مای بی بی 2.0 ویژگی اضافه شده که بتوان سیستم ایمیل رو تست کنید ببینید میفرسته یا نه !
5.موضوعات مشارکت شده
کاربران میتوانند در موضوعاتی که خود در آن ها مشارکت داشته اند جست و جو کنند و موضوعات را مشاهده کنند .
6. باز بودن دست مدیر برای دسترسی دادن
در مای بی بی 1.x شما نمیتوانستید به یک کاربر خاص (!) دسترسی خاصی میدادید ! و برای انجام اینکار باید او را به یک گروه کاربری دیگر منتقل میکردید ! که بسیار آزار دهنده بود !
در مای بی بی 2.0 شما میتوانید به کاربری خاص ، فقط دسترسی ویرایش پروفایل کاربران را داده و یا فقط  دسترسی قفل کردن موضوعات را بدهید !
7.پیوست در پیام خصوصی (پ.خ)
فکر نمیکنم نیازی به توضیح داشته باشد !

8. تگ (منشن (صدا زدن )) کاربران
خوب !
یکی از ویژپی هایی که به صورت افزونه در مای بی بی 1.6+ وجود داشت این بود که میتوانستید در موضوعی ، کاربری را صدا بزنید !
به طور مثال بنده در موضوعی نیاز به نظر کاربر Alefchat دارم .
نقل قول:@alefchat نظر تو چیه ؟

9. کنترل و بهبودی صفحه عدم دسترسی

در مای بی بی 1.x ، درصورتی که شما به صفحه ای میرفتید که اجازه رفتن با آن را نداشتید ، با یک صفحه کلی مواجه میشدید .
در آن صفحه مشخص نبود چرا من نمیتوانم به اینجا دسترسی داشته باشم !
در مای بی بی 2.0 این صفحه تغییر میکند و فکر کنم که دقیقاً بگه که چرا به این صفحه هدایت شدید !
10.کامل شدن خودکار کادر جست و جو

توضیح رو با مثال انجام میدم :
مثلاً من در کادر جست و جو میزنم :
"مای "
و خود کادر ، به صورت خود کار
"مای بی بی "
را به من پیشنهاد میدهد !
همانند مرورگر های وب !
خوب .
10 ویژگی که کاربران پیشنهاد داده بودند و توسط تیم مای بی بی تایید شده بود را برایتان گذاشتم .
در ارسال های بعدی باز هم اضافه میکنم به این ویژگی ها .

نظر یا پیشنهادی درباره مای بی بی 2.0 دارید ؟
با ما و در صورتی که تسلط کافی به زیان انگلیسی دارید با تیم مای بی بی  در میان بگذارید !
مطمئناً خوش حال میشویم که پذیرای نظرات و پیشنهاد های شما برای مای بی بی 2.0 باشیم !

یه مدت نمیتونم فعالیتی داشته باشم ! Sad
وقتی برگردم .... Idea
پاسخ
در پست های بعدی باز هم ویژگی های دیگر تایید شده رو قرار میدم !

یه مدت نمیتونم فعالیتی داشته باشم ! Sad
وقتی برگردم .... Idea
پاسخ
چقدر عالی،منتظر هستیم ببینیم چطور میشه.
مشخص شده حدودا کی میخوان این نسخه رو انتشار بدن ؟
پاسخ
(۰۲ تير ۱۳۹۴، ۰۹:۲۱ ب.ظ)snowman نوشته:  چقدر عالی،منتظر هستیم ببینیم چطور میشه.
مشخص شده حدودا کی میخوان این نسخه رو انتشار بدن ؟

خیر، ما درحال کار کردن روی این نسخه هستیم، ولی نمیشه زمانی رو برای انتشارش داد، در واقع این نسخه انتشار داده میشه هروقت که آماده‌ی انتشار بشه!
البته برنامه ریزی به طوری هست که قبل از نسخه‌ی اصلی، چندین نسخه، نسخه‌ی آلفا و بتا منتشر بشه تا توسعه دهندگان و کاربران باهاش کار کنن، تستش کنن و بتونن توی توسعه‌ی مای بی‌بی ۲.۰ مشارکت کنند.

دعای خیر برای اعضای گروه مای بی‌بی فارسی را فراموش نکنید!تصویر: http://www.cdn.my-bb.ir/images/smilies-v6/lightbulb.gif

HeartHeart خیلی التماس دعا دارم... دعام کنید لطفا HeartHeart

اگر از گروه مای بی‌بی فارسی راضی هستید، پس لطفا آنرا حمایت کنید: حمایت می‌کنم
پاسخ
سلام. کاش مای بی بی توی نسخه ی 2 یکم از نکات مثبت انجمن ساز های دیگه مثل xenforo استفاده کنه
مثلا xenforo که یه نمونه از انجمن سازهای Ajax ـه رِفرِش هایی که برای ثبت هر تغییری انجام میدیم به طور کامل از بین رفته یعنی مثلا شما توی صفحه اول یه موضوع 200 صفحه ای ارسال میذارید اما بدون اینکه صفحه مجدد بارگزاری بشه موضوع ارسال میشه
منو های میانبرش هم زیاده. به شکل کاملا ساده شما میتونید به کل مشخصات و پروفایل و تنظیمات کاربری تون دسترسی داشته باشید. جستوجوش هم خیلی عالی و پیشرفته شده
من کلا خیلی باهاش کار نکردم ولی خب توی انجمن های افراد دیگه که ازش استفاده میکنم رفتم دیدم واقعا از خیلی جهات خیلی پیشرفته ست. بیشتر همون حالت Ajax ـش مورد توجهم قرار گرفت
کاش یه نسخه آزمایشی از 2 منتشر شه تا بشه فهمید کار تا کجا پیشرفته تا اگه پیشنهادی به ذهن افراد برسه بتونن راحت تر بدن Heart

تصویر: http://up.vbiran.ir/uploads/8753140189355112014_baner.gif
پاسخ
سلام و درود.
یعنی این پورتال که بسازید یعنی خودتون ساختین و ویژگی هایی بهش دادین؟
حالا ما خیلی چیزا کم و کسر داریم نسبت به انجمن ساز های دیگه
یکی مسئله سئو هستش که اگه خداخل خودش باشه خوبه
انجمن قابلیت هایی داشته باشه مثل ویبالتین یا انجمن ساز های دیگه
دوم اینکه مثلا بشه زیر مجموعه ای درست کرد که بر اساس تعداد پست ها باشه
سوم اینکه طراحی شیک قسمت کاربران و همچنین کنترل پنل هم چیز خوبی میشه
چهارم اینکه اگه بشه قابلیت های بعضی از پلاگین هارو به صورت خودکار داخلش بذارید و داخل تنظیمات به صورت خودکار باشه عالی میشه
من اگه بتونم جریان این دقیق چیه و  اینکه میخواین خودتون اینو کامل درست کنید یا بهینه کنید که کلا کار خود تیممونه,منم میتونم کمک کنم و حتی بهتر میتونیم بگیم چیا داشته باشه.چیا کلا اضافه هستش.

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع:

1 مهمان

درباره‌ی ما

گروه پشتیبانی فارسی مای بی بی My-BB.Ir در واپسین روزهای پاییز 1391 کار خود را در زمینه مای بی بی آغاز کرد. این گروه با توکل بر خدای منان و دانش فنی خود در تلاش است فعالیتی هرچند ناچیز در زمینه ارتقا و پشتیبانی مای بی بی انجام دهد.
تمامی حقوق برای وب‌سایت پشتیبانی فارسی مای بی‌بی (My-BB.Ir) محفوظ می‌باشد و هرگونه کپی‌برداری از آن شرعا حرام و قانونا غیرمجاز می‌باشد.
قدرت گرفته از مای بی‌بی - فارسی‌ساز: My-BB.Ir و IORA.Ir