مهمان عزیز خوش آمدید. ورود ثبت نام

نظرسنجی: نظر شما در مورد این گونه اموزش ها چیست ؟
عالی
نیاز به کار بیشتر
[نمایش نتایج]

توجه: این یک نظرسنجی عمومی است و سایر کاربران می‌توانند رای شما را ببینند.
صفحه‌ها (2):
امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
ویژه اموزش ترجمه قالب

[ویژه] اموزش ترجمه قالب
این رو هم من اضافه کنم به آموزش
احتمال داره قالبی که فارسی میکنید باز هم برای مرورگری چون اینرنت اکسپلورر چپ چین باشه برای حل این مشکل این کد رو هم به آخر global.css اضافه کنید:
کد پی‌اچ‌پی:
htmlbody {
direction:rtl;

دعای خیر برای اعضای گروه مای بی‌بی فارسی را فراموش نکنید!تصویر: http://www.cdn.my-bb.ir/images/smilies-v6/lightbulb.gif

HeartHeart خیلی التماس دعا دارم... دعام کنید لطفا HeartHeart

اگر از گروه مای بی‌بی فارسی راضی هستید، پس لطفا آنرا حمایت کنید: حمایت می‌کنم
خب بعد از فارسی سازی و راست چین کردن Global.css نوبت به ترجمه فایل های قالب میرسه
خب ما اول از Header شروع می کنیم

ترجمه قالب های Header
فایل header رو باز کنید در برخی از قالب ها مثل همین قالبی که برای آموزش فارسی سازی پیوست کردم برخی از قسمت های منو فارسی نیست که باید فارسی بشه .
بعد از اون نوبت به فارسی سازی  header_welcomeblock_guest  میرسه که باید برخی از قسمت هاش ترجمه بشه
در قالبی که برای آموزش فارسی سازی پیوست کردم ، دو کلمه  Log in  و  Sign up  باید ترجمه بشن که ترجمه شون میشه :
ورود ( Log in )  -  ثبت نام  ( Sign Up )

حالا نوبت به header_welcomeblock_member  میرسه که معمولا در برخی از قالب ها کلماتی هستند که نیاز به فارسی شدن دارند مثلا در قالب آموزشی باید کلمه My Settings را به تنظیمات من ترجمه کنید

بعد از اینها اگر نیاز بود دو قالب header_welcomeblock_member_admin  و  header_welcomeblock_member_moderator  را فارسی می کنیم
خب ترجمه قالب های Header به پایان رسید
تا قسمت بعدی ... /* تصویر: images/smilies/heart.gif

تصویر: http://toolsdl.com/banner2.gif

این رو هم اضافه کنم.
همه ی استایل ها توی global.css نیست. ممکنه طراح قالب بندی های دیگری هم اضافه کرده باشه که اون ها رو هم باید طبق روش global.css ترجمه اشون کرد.
همچنین ممکنه توی قالب ها استایل داده باشه مثلا باید

کد:
<div class="float_right">بستن</div>

right اش به left تبدیل بشه و مثلا 

کد:
<div style="padding-left:100px;">salam</div>

left اش به right تبدیل بشه و ...

دعای خیر برای اعضای گروه مای بی‌بی فارسی را فراموش نکنید!تصویر: http://www.cdn.my-bb.ir/images/smilies-v6/lightbulb.gif

HeartHeart خیلی التماس دعا دارم... دعام کنید لطفا HeartHeart

اگر از گروه مای بی‌بی فارسی راضی هستید، پس لطفا آنرا حمایت کنید: حمایت می‌کنم
صفحه‌ها (2):