مهمان عزیز خوش آمدید. ورود ثبت نام

صفحه‌ها (2):
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
امنیتی انتشار 2 8 1 بی‌بی مای

مای بی‌بی 1.8.2 - انتشار امنیتی
بسم الله الرحمن الرحیم
مای بی‌بی ۱.۸.۲ هم‌اکنون از وب‌سایت مای بی‌بی قابل دریافت است.در این نسخه یک خطرامنیتی زیاد، دو خطرامنیتی متوسط و یک خطر امنیتی کم حل شده است.
چه چیزی در این نسخه اضافه/تغییر کرده است؟
آسیب پذیری‌ها عبارت‌اند از:
  • خطر زیاد: آسیب‌پذیری تزریق SQL از طریق member.php
  • خطر متوسط: آسیب‌پذیری XSS در report.php
  • خطر متوسط: آسیب‌پذیری XSS در inc/class_parser.php
  • خطر کم: آسیب پذیری XSS در admin/modules/style/templates.php
  • خطر کم: آسیب‌پذیری XSS در admin/modules/config/languages.php

لطفا دقت کنید که برای بروزرسانی از ۱.۸.۱ به ۱.۸.۲ نیاز به اجرای فرایند بروزرسانی نیست!
هیچ تغییر شکل پایگاه داده‌ای در این نسخه وجود ندارد.
بروزرسانی از ۱.۸.۰ و ۱.۸.۱:
قبل از اجرای هرگونه بروزرسانی‌ای لطفا یک پشتیبان از فایل‌های انجمن خود و پایگاه داده خود تهیه کنید، اگر شما فایل‌های هسته‌ی مای بی‌بی را تغییر دادید، لطفا اطمینان حاصل کنید که تغییرات اعمال شده را داشته‌باشید تا پس از بروزرسانی در صورت لزوم دوباره تغییرات را اعمال کنید.
برای بروزرسانی، فرایند بروزرسانی را دنبال کنید، سیستم بروزرسانی کننده برای بروزرسانی از ۱.۸.۱ الزامی نیست. هیچ تغییری در فایل‌های زبان ایجاد نشده است و همچنین هیچ قالبی تغییرنکرده و اضافه نشده‌است.
برای بروزرسانی از ۱.۸.۱:
از فایل‌های تغییر یافته از ۱.۸.۰ به ۱.۸.۱ استفاده کنید:
.zip   changed_files_1802.zip (اندازه 49.4 KB / تعداد دانلود: 98)
برای بروزرسانی از ۱.۸.۰:
بسته‌ی کامل مای بی‌بی را دریافت و استفاده کنید:
.zip   mybb_1802.zip (اندازه 2.48 MB / تعداد دانلود: 420)
فارسی ساز ۱.۸.۲:
در این نسخه تغییری در فارسی‌ساز نداشتیم پس از فارسی‌ساز نسخه‌ی ۱.۸.۱ استفاده کنید:
تصویر: http://my-bb.ir/images/attachtypes/zip.png   mybb_1801_persian.zip (اندازه 616.73 KB)
گزارش باگ‌های امنیتی:
اگر شما فکر می کنید که یک مشکل امنیتی در مای بی‌بی پیدا کرده‌اید، لطفا این مشکل را به صورت عمومی انتشار ندهید، بلکه از طریق فرم تماس‌باما MyBB آنرا به همراه نسخه‌ی مورد استفاده‌ی خود گزارش دهید. http://www.mybb.com/contact/ یا از انحمن سوالات خصوصی ما استفاده کنید: http://community.mybb.com/forum-135.html
با‌سپاس،
تیم مای بی‌بی

دعای خیر برای اعضای گروه مای بی‌بی فارسی را فراموش نکنید!تصویر: http://www.cdn.my-bb.ir/images/smilies-v6/lightbulb.gif

HeartHeart خیلی التماس دعا دارم... دعام کنید لطفا HeartHeart

اگر از گروه مای بی‌بی فارسی راضی هستید، پس لطفا آنرا حمایت کنید: حمایت می‌کنم
دیگه واقعا مای بی بی شورشو در آورده
همین کاررو کرده هر روز به تعداد انجمن های بزرگ مای بی بی کم میشه!
هی را به را نسخه جدید میدن با همون امکانات...هی الکی باگ میذارن هی بر میدارن
این همه تعریف میکردن 1.8 امکانات داره ...هیچی نداشت ...همون 1.6 بهتر بود.. به نظر من و خیلی های دیگه اصلا ارزش نداره تبدیل کنیم ..
فقط نظر شخصی و نظراتی که مطمئنم عقیده خیلی از کاربراست  رو گفتم.

________________________________________________________________________________​​______________

JustYeganeh.Ir
________________________________________________________________________________​​______________
(۲۴ آبان ۱۳۹۳، ۰۴:۰۴ ب.ظ)☂ ALI ☂ نوشته:  دیگه واقعا مای بی بی شورشو در آورده
همین کاررو کرده هر روز به تعداد انجمن های بزرگ مای بی بی کم میشه!
هی را به را نسخه جدید میدن با همون امکانات...هی الکی باگ میذارن هی بر میدارن
این همه تعریف میکردن 1.8 امکانات داره ...هیچی نداشت ...همون 1.6 بهتر بود.. به نظر من و خیلی های دیگه اصلا ارزش نداره تبدیل کنیم ..
فقط نظر شخصی و نظراتی که مطمئنم عقیده خیلی از کاربراست  رو گفتم.

نمیدونم انتظار شما چیه! مطمئنن اگه ۲.۰ هم منتشر بشه همین رو میگید!
وقتی نسخه‌های مای بی‌بی با فاصله‌ی زمانی حدود ۲ ماه یک‌بار منتشر می‌شد، کاربران می‌گفتند که چقدر توسعه‌ی مای بی‌بی سرعتش پایینه و ...
باگ وجود داشتن و نداشتن که چیز بدیهی‌ای برای هر سیستم هست، شما مراحل یک تغییر کد رو وقتی توی مای بی‌بی می بینید متوجه میشید که سعی میشه توسط بیشترین افراد بررسی از لحاظ امنیت و ... بررسی میشه.
همچنین گروه توسعه مای بی‌بی هیچ هزینه‌ای در رابطه با توسعه MyBB هیچ هزینه‌ای دریافت نمی کنن و تنها در وقت آزادشون در کنار کار و زندگیشون روی مای بی‌بی کار میکنن.
نمیدونم شما چه مدرکی دارید نسبت به حرف «هرروز از تعداد انجمن‌های بزرگ مای بی‌بی کم میشه» اگه یک بررسی خیلی ساده کنید متوجه میشید که تعداد استفاده کنندگان مای بی‌بی بسیار بیشتر از یک‌سال پیش شده‌است و همچنین انجمن های بزرگی در جهان درحال استفاده از نسخه‌ی ۱.۸ هستند.

دعای خیر برای اعضای گروه مای بی‌بی فارسی را فراموش نکنید!تصویر: http://www.cdn.my-bb.ir/images/smilies-v6/lightbulb.gif

HeartHeart خیلی التماس دعا دارم... دعام کنید لطفا HeartHeart

اگر از گروه مای بی‌بی فارسی راضی هستید، پس لطفا آنرا حمایت کنید: حمایت می‌کنم
ببخشید من اصلا متوجه نشدم باید چیکار کنم الان انجمن من 1.8.1 برای اپدیت بسته اول رو دانلود کردم ولی اون مای بی بی کامل بود ؟ یعنی همون رو اپلود کنم رو هاست ؟تموم ؟ لازم به بروز رسانی نیست

دوست عزیز بسته دوم که 49kb هست دانلود کنید و فقط فایلهارو جایگزین کنید

تصویر: https://pardazit.net/images/pardazit.net-468-60.gif
(۲۵ آبان ۱۳۹۳، ۱۱:۱۱ ق.ظ)Mr.Mostafa نوشته:  دوست عزیز بسته دوم که 49kb هست دانلود کنید و فقط فایلهارو جایگزین کنید

ممنون انجام دادم درست شد- ببخشید قبل اونکار بسته اول رو دانلود کرده بودم و اپلود هم کردم به نظرتون مشکلی پیش نمیاد ؟ Sad

سلام
من متوجه نشدم اون فایل 49 کیلوبایتی رو توی مسیر مای بی بی آپ کنم بعد از حالت فشرده خارجش کنم؟ خودشون جایگزین میشن؟ اگه نام ادمین روتغییر داده باشی باید دوباره به نام قبلی برگردونی ؟ سیستم بروز رسانی دیگه چیه ؟

(۲۷ آبان ۱۳۹۳، ۱۱:۰۷ ق.ظ)MIHAN نوشته:  سلام
من متوجه نشدم اون فایل 49 کیلوبایتی رو توی مسیر مای بی بی آپ کنم بعد از حالت فشرده خارجش کنم؟ خودشون جایگزین میشن؟ اگه نام ادمین روتغییر داده باشی باید دوباره به نام قبلی برگردونی ؟ سیستم بروز رسانی دیگه چیه ؟

کدوم نسخه مای بی بیالان رو انجمنته اگه 1.8.1 اره همون 49 ک ب رو دانلود کن از حالت زیر خارج کن و هر کدوم رو تو جای خوش اپلود کن کار تموم

متاسفانه من همه رو توی یه پوشه از زیپ خارج کردم Undecided یعنی توی public-html  به نظرتون مشکلی پیش نمیاد ؟

جناب توفیقی من از کاربران mybb.ir بودم و قبلا شما رو اونجا دنبال میکردم و همچنان از 1.8 اون سایت استفاده میکنم. متاسفانه جدایی شما از اون انجمن برای من به عنوان کاربر MyBB ایجاد دردسر کرده. از جمله اینکه اونجا نسخه ها دیر به دیر آپدیت میشه و شما به روز تر هستید ولی یک ایراد هم این هست که به شدت کارهاتون رو انحصاری میکنید و رقابت بین شما باعث میشه من نتونم از MyBB نهایت استفاده رو ببرم و مدام باید درگیر این باشم که الان طرفدار کی باشم و فارسی ساز کیو بگیرم تا بعدا ساپورتش کنه و خلاصه کارم راه بیفته! کافیه خودتون رو جای کاربر بذارید تا متوجه بشین چی میشم. mybb.ir، همیار mybb، mybbskin، my-bb.ir و چند تا سایت فارسی خوبه دیگه که متاسفانه رقابتها باعث میشه MyBB فارسی کمی دردسر ساز بشه.
خلاصه حالا سوالم این هست: 
من از سالها قبل روی mybb.ir بودم و حالا توی آپدیت ها به مشکل برخوردم و میخوام از سایت شما استفاده کنم. ولی توی فایلهای زبان دارم میبینم که حتی توی دیتابیس و resource و ... هم تغییرات زیادی داشتین و جاهایی هم که عملا توی فلدر language نیست رو تغییر دادین. من فقط میخوام آخرین نسخه فارسی ساز و آپدیت های رسمی رو بدون مشکل و دردسر داشته باشم. میشه لطفا راهنمایی کنید باید چکار کنم؟ الان 1.8 هستم و باید یکی یکی تا 1.8.3 آپدیت کنم.
سپاسگزارم. امیدوارم این مسایل حاشیه ای زودتر حل بشه.
صفحه‌ها (2):