مهمان عزیز خوش آمدید. ورود ثبت نام

صفحه‌ها (2):
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
زیباسازی url بخش تگ ها

زیباسازی url بخش تگ ها
سلام

امروز میخوام سئو سازی و زیبا سازی بخش مهمی از سایت رو که میتونه تاثیر خیلی مفیدی روی بازدید سایت بذاره رو قرار بدم .
احتمالا خیلی از ما ها توی سایتمون افزونه کلمات کلیدی رو داریم و برچسب هایی رو برای سایتمون ایجاد کردیم که باهاش بازدید زیادی رو بتونیم بر اساس کلمات جستجو شده
برای سایتمون بیاریم .

ولی بعضا این پلاگین رو درست کانفیگ نمیکنیم که لینک هایی مث لینک زیر رو باهاش ایجاد میکنیم :
site.ir/tag.php?name= xxxxxx

ولی از لینک ها زیاد خوب نیستن و بهتره کلا مطلب اصلی در لینک قرار بگیره و شکلی مث ساختار زیر رو داشته باشه :
site.ir/tag/xxxxxxx

برای اینکار از .htaccess  استفاده میکنیم به این صروت که در فایل .htaccess در روت انجمن کدی مطابق کد زیر رو قرار میدهیم :
کد:
RewriteEngine On
RewriteRule ^tags/([^/]*)\.html$ /tag.php?name=$1 [L]
البته دقت کنید که این کد برای لینک tag.php?name= xxxxxx  کاربرد داره و اگر لینکتون کمی متفاوت بود طبق میل دلخواه ویرایش کنید.

موفق باشید
پاسخ
این کار باعث میشه که تگ ها قبلی no fond بده یا نه مشکلی برای اونا ایجاد نمیشه ؟

خدایــــــا هیچکس رو محتاج دیگری نکن
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پاسخ
نه ! چون لینک های قبلی رو هم بزنید لود میکنه ، به عبارت دیگه لینک های جدید رو به قبلی ریدایرکت میکنه
پاسخ
من استفاده کردم ولی تغییری حاصل نشد 
کد پی‌اچ‌پی:
http://forum.barato.ir/tag.php?name=%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86 
مثل قبل نمایش داده میشه

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پاسخ
سلام لطفا یه پلاگین بدون مشکل کلمات کلیدی برای 1.8 معرفی کنین

پاسخ
(۱۷ خرداد ۱۳۹۴، ۱۰:۴۶ ق.ظ)bivafadl نوشته:  سلام لطفا یه پلاگین بدون مشکل کلمات کلیدی برای 1.8 معرفی کنین

دقیقا مشکلتون چیه چون من دارم استفاده می کنم همین الان و مشکلی ندارم
پاسخ
(۱۷ خرداد ۱۳۹۴، ۱۰:۵۷ ق.ظ)mx13 نوشته:  
(۱۷ خرداد ۱۳۹۴، ۱۰:۴۶ ق.ظ)bivafadl نوشته:  سلام لطفا یه پلاگین بدون مشکل کلمات کلیدی برای 1.8 معرفی کنین

دقیقا مشکلتون چیه چون من دارم استفاده می کنم همین الان و مشکلی ندارم

پلاگین کلمات کلیدی برای 1.8 میخوام که مشکلی نداشته باشه چون قبلا نصب کردم مشکل داشتن

پاسخ
نقل قول:من استفاده کردم ولی تغییری حاصل نشد 
کد پی‌اچ‌پی:
http://forum.barato.ir/tag.php?name=%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86 
مثل قبل نمایش داده میشه

خب انتظار نداشته باشین چیزی بشه
  Smile

با اینکار لینکی که به صورت زیر وارد میشه باز میشه :
http://forum.barato.ir/tags/%D9%84%D8%A7...D9%86.html

حالا برای اعمال شدن اینکار توی فایل php باید تغییراتی انجام بشه
  Big Grin
پاسخ
خب شما که زحمت کشیدین آموزش این کارم قرار بدین دیگه
اینجوری که یعنی هیچ ....

پاسخ
فایل پلاگین رو ویرایش کردم 
کد 
کد پی‌اچ‌پی:
define('TAG_URL'"tag.php?name={name}"); 
تبدیل به 
کد پی‌اچ‌پی:
define('TAG_URL'"tags/{name}.html"); 
مشکلی ایجاد نمیشه فعلا که انگار مشکل نداره ؟

بعد اگه مشکل نداره از چه کدی استفاده کنم که با وارد کردن ادرس قبلی منتقل بشه به ادرس جدید html
در آخر هم این خظو داخل پلاگین باید ویرایش کنم 
کد پی‌اچ‌پی:
RewriteRule <strong>^tag-(.*?)\.htmltag.php?name=$1</strong> <em>[L,QSA]</em
فکر کنم هنگام ساخت هست ؟!

پاسخ
صفحه‌ها (2):

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع:

1 مهمان

درباره‌ی ما

گروه پشتیبانی فارسی مای بی بی My-BB.Ir در واپسین روزهای پاییز 1391 کار خود را در زمینه مای بی بی آغاز کرد. این گروه با توکل بر خدای منان و دانش فنی خود در تلاش است فعالیتی هرچند ناچیز در زمینه ارتقا و پشتیبانی مای بی بی انجام دهد.
تمامی حقوق برای وب‌سایت پشتیبانی فارسی مای بی‌بی (My-BB.Ir) محفوظ می‌باشد و هرگونه کپی‌برداری از آن شرعا حرام و قانونا غیرمجاز می‌باشد.
قدرت گرفته از مای بی‌بی - فارسی‌ساز: My-BB.Ir و IORA.Ir