مهمان عزیز خوش آمدید. ورود ثبت نام

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
انجمن دو زبانه

[پاسخ داده‌شده] انجمن دو زبانه
سلام
در سیستم اپن کارت ما می توانیم زبان های مختلفی را نصب کنیم و به این ترتیب می توانیم :منو ها ، دسته بندی ها و عنوان و توضیحات مربوط به محصولات را به زبان های مختلفی در تب بندی همان زبان وارد کنیم.
حال با توجه به آی پی کاربر و با یک افزونه ساده ، سیستم به صورت هوشمند زبان فروشگاه را تغییر دهد.
البته این امکانی که در سیستم فروشگاه ساز موجود است شاید در هر کشوری مخصوصا کشورهای تحریم شده ، زیاد کاربرد نداشته باشد ، اما در مورد سیستم هایی مثل وردپرس و مای بی بی ، می تواند باعث جذب مخاطب جهانی شود .
بنده قصد دارم یک انجمن دو زبانه ایجاد کنم که کاربر با انخاب زبان انگلیسی تمام منوها ، انجمن ها و بقیه را به صورت انگلیسی مشاهده کند. ( البته من می دانم که باید مطالب را به انگلیسی ترجمه کرد و در قسمت انگلیسی انجمن وارد نمود )
آیا راهی هست که انجمن را طوری تنظیم کنیم که کاربر با انتخاب زبان انگلیسی وارد بخش انگلیسی شود و مورد پشتیبانی قرار گیرد. ( منظورم یک بخش مجزا به زبان انگلیسی نیست ) برای فهم بیشتر به این صفحه مراجعه کنید و بین دو زبان سوئیچ کنید )
اگر چنین امکانی در مای بی بی موجود نباشد حداقل می تواند الگویی خوبی برای توسعه مای بی بی در جهت ایجاد انجمن های چند زبانه باشد
منتظر ارائه ی راه کارهای کاربران هستم
سپاس
پاسخ
Dariush میگه:
دوست عزیز بسته ای که در اینجا ارائه میشه دو زبانه و حاوی زبان انگلیسی و فارسی هست.
در قسمت تنظیمات هر کاربر میتواند زبان مورد نظر را انتخاب کند.
میتوانید متغییر زبان را در صفحه اصلی انجمن قرار بدید تا کاربران به راحتی بین زبان ها سوییچ کنند.

نخستین پشتیبانی دیسکاز در ایران www.discuz.ir

نخستین انجمن شطرنج ایرانیان www.irchess.ir

انجمن پیشرو www.Pishroforum.ir
پاسخ
databest میگه:
(۲۸ خرداد ۱۳۹۶، ۱۱:۱۷ ب.ظ)Dariush نوشته:  دوست عزیز بسته ای که در اینجا ارائه میشه دو زبانه و حاوی زبان انگلیسی و فارسی هست.
در قسمت تنظیمات هر کاربر میتواند زبان مورد نظر را انتخاب کند.
میتوانید متغییر زبان را در صفحه اصلی انجمن قرار بدید تا کاربران به راحتی بین زبان ها سوییچ کنند.
سلام خدمت شما
اما منظور من اصلا این نبودفرض می کنیم که ما یک انجمن کامل به زبان فارسی راه اندازی کردیم. پایین صفحه هم امکان تغییر زبان از منوی کشویی باشه ؛
آیا با تغییر زبان به غیر از منو ها ، مطالب هم به زبان دیگر نشان داده می شود ؟ نه ! مطالب فارسی هست و فقط منوها انگلیسی میشن
اما در سیستم اپن کارت ، وقتی ما 2 زبان روی آن نصب کرده ایم ؛ به غیر از منو ها سایر مطالب ( یعنی تمام سایت ) هم به زبان جدید تغییر می کنه ( نه اینکه مترجم خودکاری داشته باشه بلکه برای هر صفحه یا محصول که می خواهیم وارد کنیم به میزان زبان هایی که نصب کردیم صفحه ی مشابه وجود داره )
اصلا اجازه بدید براتون چند تصویر از محیط اپن کارت بزارم ؛ این مربوط به یک محیط دو زبانه هست
فایل های پیوست را مشاهده کنید.

فایل‌های پیوست
تصاویر بندانگشتی

پاسخ
Tofighi میگه:
سلام
کاری که اکثر انجمن‌های چندزبانه که از مای بی‌بی استفاده می‌کنن می‌کنن اینه که یک دسته‌بندی برای فارسی و یک دسته‌بندی برای انگلیسی میسازن تا هردو زبان رو پشتیبانی کنن.
دلیل اینکه ایده‌ی شما برای حداقل انجمن‌های بزرگ دشوار هست اینه که توی یک انجمن بزرگ روزانه  ۱۰۰۰ پست ایجاد میشه و استخدام مترجمی که بیاد و بخواد تمام پست‌ها رو ترجمه کنه هزینه‌ی زیادی داره.

اما راه حلی ساده برای کاری که می‌خواهید انجام بدید:
شما می‌تونید به سادگی با استفاده از مای‌کد این کار رو انجام بدید، به این صورت که مثلا هرچی بین دو تگ 
کد:
[lang=fa]...[/lang=fa]
نوشته بشه در زبان فارسی و هرچی در بین دو تگ 
کد:
[lang=en]....[/lang=en]
نوشته بشه در زبان انگلیسی نمایش داده بشه.

اگر این کار مورد پسند شماست در پنل ادمین، در پیکربندی، در مای‌کد یک مای‌کد جدید درست کنید با این چیز‌ها:
عنوان: پست‌های چند زبانه
عبارت منظم:
کد پی‌اچ‌پی:
\[lang=([a-zA-Z]+)\](.*?)\[\/lang\] 
جایگزین:
کد پی‌اچ‌پی:
<div class="particular-lang" data-lang="$1">$2</div

سپس در قالب headerinclude کد زیر رو اضافه کنید:
کد پی‌اچ‌پی:
<script>
$(
document).ready(function(){
    var htmlLang = $('html').attr('lang');
    $('.particular-lang').each(function(){
        if($(this).data('lang') != htmlLang) {
            $(this).hide();
        }
    });
});
</script> 
باسپاس

دعای خیر برای اعضای گروه مای بی‌بی فارسی را فراموش نکنید!تصویر: http://www.cdn.my-bb.ir/images/smilies-v6/lightbulb.gif

HeartHeart خیلی التماس دعا دارم... دعام کنید لطفا HeartHeart

اگر از گروه مای بی‌بی فارسی راضی هستید، پس لطفا آنرا حمایت کنید: حمایت می‌کنم
پاسخ
databest میگه:
درود
به نظر من کاربران خارجی زبان یا کسانی که میخوان به پست ها جواب بدن هیچوقت این زحمت رو به خودشون نمیدن که بخوان مطالبشون رو بین دو تگ قرار بدن
مگر اینکه در هسته مای بی بی تغییری انجام بدیم که وقتی کاربران روی یک زبان سوئیچ کنن به صورت خودکار این اتفاق صورت بگیره
به این ترتیب کاربران فارسی زبان فقط پست های فارسی و کاربران سایر زبانها هم پست های به زبان خودشون رو خواهند دید
اگر میشه آموزش بدید چطور این تغییر رو در هسته یا هر جای دیگر که لازمه انجام بدیم
سپاس فراوان

پاسخ
Tofighi میگه:
درکل ان‌شاءالله ماه آینده پلاگینی برای امکان چندزبانه شدن پست‌ها می‌نویسم.
اگه دوست داشتید می‌تونید صبر کنید و اگه می‌خواهید الآن تغییراتی رو اعمال کنید تغییرات اصلی باید در فایل inc/datahandlers/post.php اعمال بشه که اگه چنین تگ‌های در پست وجود نداشت خودکار اضافه بشه به پست...

دعای خیر برای اعضای گروه مای بی‌بی فارسی را فراموش نکنید!تصویر: http://www.cdn.my-bb.ir/images/smilies-v6/lightbulb.gif

HeartHeart خیلی التماس دعا دارم... دعام کنید لطفا HeartHeart

اگر از گروه مای بی‌بی فارسی راضی هستید، پس لطفا آنرا حمایت کنید: حمایت می‌کنم
پاسخ