مهمان عزیز خوش آمدید. ورود ثبت نام

صفحه‌ها (2):
امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
اخبار توسعه پلاگین ckeditor

اخبار توسعه پلاگین CKEditor
بسم الله الرحمن الرحیم.
یکی از بزرگترین محصولات گروه مای‌بی‌بی فارسی پلاگین پیشرفته CKEditor هست که برای اولین بار توسط همین گروه به صورت کامل با مای‌بی‌بی ادغام شد و سپس نسخه‌ی انگلیسی آن توسط همین گروه نوشته و منتشر شد و به چندین زبان دیگر ترجمه شد.

این پلاگین که هم‌اکنون روی این سایت هم نصب هست یک ویرایشگر قدرتمند با تمام امکانات مورد نیاز برای یک ادیتور مای‌کد و تماما پیشرفته که تقریبا هیچ کدی رو نمایش نمیداد و همه‌ی چیزها رو به حالت واقعی نمایش میداد (برخلاف حالت‌های ادغام شده برای ویبولتین و IPboard)

بعد از انتشار سری ۲ از این پلاگین مشکلات زیادی در این پلاگین یافت شد که تیم توسعه تصمیم بر توسعه این پلاگین برای نسخه‌ی ۳.x گرفت که در این نسخه از ajax برای parser بین html و mycode استفاده میشد که به دلیل سرعت پایین اینترنت در ایران مشکلاتی به وجود آمد و در همان ابتدا فرایند توسعه‌اش متوقف شد. (این نسخه پرامکان ترین نسخه‌ی از یک ادیتور مای‌کد بود که قرار بود انتشار پیدا کنه.)

بعد از اینکه متوجه شدیم گروه توسعه مای‌بی‌بی ویرایشگر SCEditor رو برروی نسخه‌ی 1.8 قراراست نصب کند تقریبن دل‌شکسته شدیم، اما به دلیل حمایت کاربران عزیزی که از این ویرایشگراستفاده میکنند دوباره به توسعه‌ی این ادیتور رو آوردیم.
همچنین به دلایل مشکلات موجود در پلاگین و برخی تغییرات غیرحساب شده‌در آن قرار شد به جای توسعه پلاگین شروع به دوباره نویسی آن کنیم.

این دوباره نویسی از حدود اوایل سال 2014 میلادی شروع و هنوز در حال پیشرفت است (سرعت توسعه کمی کند است.)

خوب ویژگی‌های پلاگین جدید که در حال نوشتن هست:
  • کاملا سازگار با مای‌بی‌بی و پلاگین‌هایی که به صورت اضافه نصب می‌شوند، این‌بار نیاز به اضافه‌کردن هیچ کد خاصی نیست که ویرایشگر با پلاگین‌های دیگر ست شود، به طور خودکار این انتفاق می‌افتد.
  • parser جدید برای bbcode به html و html به bbcode، حال توسعه قسمت mycode خیلی ساده‌تر شده هست، برای مثال خیلی ساده می‌توانید تعریف کنید که مثلن [mybb][/mybb] یک کد مای‌کد هست و معادل html آن چیست و که در حالت پیشرفته از html آن و در حالت منبع از mycode استفاده شود.
  • عدم هنگ کردن ادیتور، شاید متوجه این مشکل در ویرایشگر قبلی شده باشید که در گاهی مواقع ویرایشگر هنگ می‌کند، این مشکل به دلیل تبدیل‌کننده مای‌کد به اچ‌تی‌ام‌ال بد ویرایشگر بود که این مشکل رفع شده.
  • کدنویسی بهتر، ما در این نسخه سعی می‌کنیم تا جای ممکن بهینه کد بزنیم و کاری کنیم که سرعت انجام کارها بیشتر شود.
  • امکان کار با ویرایشگر در حالت منبع، هم‌اکنون تمام گزینه‌ها در حالت منبع به حالت غیرفعال در می‌آیند که در نسخه‌ی جدید این مشکل رفع شده...
  • ذخیره‌ی خودکار جدید (هنوز داریم روش برنامه ریزی میکنیم و هنوز انجام نشده)
  • امکان آپلود عکس در قسمت افزودن عکس (هنوز داریم ایده پدازی هایی براش میکنیم تا بهترین حالت رو انتخاب کنید)
  • کلید گزینه‌های من که میشه تنظیم کرد که چیزی مثل ذخیره خودکار کار کند یا نه و ... (هنوز انجام نشده)
  • و ...
برای دریافت نسخه‌ی درحال توسعه‌ی این پلاگین از لینک زیر استفاده کنید.
https://github.com/ATofighi/MyBB-CKEdito...master.zip
البته هرگز این نسخه رو در انجمن اصلی خودتون نصب نکنید چون یک نسخه‌ی درحال توسعه هست، درمورد حجم زیاد این پلاگین تاکنون هم باید بگم که هنوز این نسخه درحال توسعه هست و بعد از تکمیل به صورت compress در می‌آید و حجمش کم میشود.

باتشکر.
گروه مای‌بی‌بی فارسی..

دعای خیر برای اعضای گروه مای بی‌بی فارسی را فراموش نکنید!تصویر: http://www.cdn.my-bb.ir/images/smilies-v6/lightbulb.gif

HeartHeart خیلی التماس دعا دارم... دعام کنید لطفا HeartHeart

اگر از گروه مای بی‌بی فارسی راضی هستید، پس لطفا آنرا حمایت کنید: حمایت می‌کنم
پاسخ
سلام آقای توفیقی. واقعا خسته نباشید.
فک کنم یک مشکل دیگه آزاردهنده هم داره.
اون اینکه فاصله هایی که با زدن enter بوجود میاد بعد از ارسال مطلب از بین میره.(این باعث میشه که بعد از ارسال مطلب فرد ارسال کننده مجبور بشه که پست رو ویرایش کنه و صد تا فاصله ایجاد کنه تا یکیش اعمال بشه و بعضی از کاربرا هم بیخیال میشن که باعث میشه ظاهر پست بد بشه) اگه ممکنه هنگام انتشار نسخه جدید این مشکل رو حل کنید.

تصویر: http://up.vbiran.ir/uploads/8753140189355112014_baner.gif
پاسخ
با عرض سلام و خسته نباشید

لطفا این موارد رو هم رفع کنید:

1- http://my-bb.ir/Thread-درخواست-مشکل-ادیتور-پیشرفته

2-
(۱۰ دى ۱۳۹۲، ۰۶:۲۳ ب.ظ)Masoud_MI نوشته:  سلام
یکی از ایراداتی که داره اینه که وقتی از فهرست نقطه ای استفاده می کنیم؛ اگر بعد از ارسال بیایم و پست رو ویرایش کنیم نقطه ها عملا محو میشه!

3-
(۱۰ دى ۱۳۹۲، ۰۶:۳۷ ب.ظ)Masoud_MI نوشته:  و یکی دیگه اینکه من نمی تونم متنی رو که تراز می کنم و توش از فهرست نقطه ای استفاده می کنم ویرایش کامل کنم! وقتی روی ویرایش کامل کلیک می کنم چیزی واسه ویرایش نشون داده نمیشه

4-
(۲۰ دى ۱۳۹۲، ۱۱:۰۹ ق.ظ)Masoud_MI نوشته:  آقا مشکل بعدی که این ادیتور داره اینه که وقتی روی "نوشتار متن از چپ به راست" کلیک می کنیم، متن رو که می نویسیم اینطوری نمایش داده میشه:
hello my dear
how are you?

با تشکر

موفق باشید

پاسخ
سلام
یک نکته‌ای که بنظرم mybb برای انتخاب ادیتور استفاده کرده اینه که ادیتور ساده باشه
بنظرم ادیتور رو ساده بسازید (یعنی دکمه ها کمتر) و دکمه های لازم رو قرار بدید بعد داخل تعمیر و بهینه سازی، تنظیماتی برای فعال شدن دکمه‌های مورد نظرمون یا حذف دکمه ها قرار بدید.

پاسخ
(۰۵ خرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۰۸ ق.ظ)Masoud_MI نوشته:  با عرض سلام و خسته نباشید

لطفا این موارد رو هم رفع کنید:

1- http://my-bb.ir/Thread-درخواست-مشکل-ادیتور-پیشرفته

2-
(۱۰ دى ۱۳۹۲، ۰۶:۲۳ ب.ظ)Masoud_MI نوشته:  سلام
یکی از ایراداتی که داره اینه که وقتی از فهرست نقطه ای استفاده می کنیم؛ اگر بعد از ارسال بیایم و پست رو ویرایش کنیم نقطه ها عملا محو میشه!

3-
(۱۰ دى ۱۳۹۲، ۰۶:۳۷ ب.ظ)Masoud_MI نوشته:  و یکی دیگه اینکه من نمی تونم متنی رو که تراز می کنم و توش از فهرست نقطه ای استفاده می کنم ویرایش کامل کنم! وقتی روی ویرایش کامل کلیک می کنم چیزی واسه ویرایش نشون داده نمیشه

4-
(۲۰ دى ۱۳۹۲، ۱۱:۰۹ ق.ظ)Masoud_MI نوشته:  آقا مشکل بعدی که این ادیتور داره اینه که وقتی روی "نوشتار متن از چپ به راست" کلیک می کنیم، متن رو که می نویسیم اینطوری نمایش داده میشه:
hello my dear
how are you?

با تشکر

موفق باشید

خوب یه کلمه رو دقت نکردی که گفتم داریم دوباره از اول پلاگین رو می‌نویسیم، یعنی عملن مشکلاتی که توی ویرایشگر ایجاد شده بوده رو نباید داشته باشه یا شاید ممکنه مشکلات دیگه‌ای رو داشته باشه که هنوز شناسایی نشدند.
تو باید نسخه‌ی جدید رو دانلود کنی و روی localhost یا یه انجمن تست نصبش کنی و تستش کنی...
ببینی اصلن این مشکلاتی که میگی رو داره یا نه.

البته هنوز درحال تصمیم‌گیری روی دکمه‌های جدول، Bidi و پس زمینه‌هستیم که اصلن اضافه‌اش بکنیم یا نکنیم به ادیتور جدید ولی مطمئنن سعی می‌کنیم مشکلات کنونی درش نباشه.

دعای خیر برای اعضای گروه مای بی‌بی فارسی را فراموش نکنید!تصویر: http://www.cdn.my-bb.ir/images/smilies-v6/lightbulb.gif

پاسخ
خوب ۳۸ درصد کار تاالآن انجام شده (این عدد تقریبی هست)
میخوام نظرات رو در مورد دوتا چیز بدونم لطفن مشارکت کنید.
اول اینکه ذخیره‌ی خودکار چه تغییراتی کنه؟ سبک کنونی خوب هست و کارآمد هست؟ یا نه؟ اگه نه چه تغییراتی کنه بهتره؟

دوم در مورد دکمه‌ی رنگ پس‌زمینه آیا این دکمه واقعن نیاز هست؟ فعلن قصدی به اضافه کردن این دکمه ندارم ولی آیا واقعن نیاز هست که اضافه بشه؟

پاسخ
خب من مدتی نبودم حالا یه تست میزنیم ببینیم چه کرده این توفیقی جانBig Grin
پاسخ
درمورد دومی میتونه نیاز باشه مثل این

فایل‌های پیوست
تصاویر بندانگشتی

پاسخ
تازه اگه یه تنظیماتی باشه کاربر بتونه ادیتورش روخودش انتخاب کنه خوب میشه و رنگ ادیتور چینش امکانات ادیتور و از این قبیل کارها

پاسخ
(۱۳ تير ۱۳۹۳، ۱۱:۵۹ ب.ظ)mybb نوشته:  تازه اگه یه تنظیماتی باشه کاربر بتونه ادیتورش روخودش انتخاب کنه خوب میشه و رنگ ادیتور چینش امکانات ادیتور و از این قبیل کارها
از نظر من چینش رو باید مدیر بتونه تغییر بده نه کاربر!

پاسخ
صفحه‌ها (2):