مهمان عزیز خوش آمدید. ورود ثبت نام

صفحه‌ها (6):
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
آموزش نصب مای بی به صورت جامع و تصویری

آموزش نصب مای بی بی به صورت جامع و تصویری
مراحل قبل از نصب:
سپاس از شما برای انتخاب مای بی بی برای نرم افزار انجمن ساز خود. ما در این قسمت می خواهیم به شما آموزش نصب این سیستم را دهیم.

ابتدا آخرین نسخه سیستم را از وب سایت پشتیبانی مای بی بی دانلود کنید. بعد از دانلود فایل فشرده را از فشرده خارج کنید.در ویندویز شما باید روی فایل راست کلیک کرده و گزینه "Unzip" را انتخاب کنید.هم چنین شما می توانید از برنامه های دیگر چون WinRar برای خارج کردن از فشرده استفاده کنید. پس از فشرده خارج کردن محتویات فایل را به یک پوشه در همان پوشه که فایل های فشرده است، مانند یک پوشه به نام "MyBB".

بعد از خارج کردن از فشرده سازی شما نیاز دارید که فایل مای بی بی را در سرور خود آپلود کنید.

برای نصب مای بی بی در mySQL 4.0.x، شما نیاز دارید چند کار را قبل از نصب انجام دهید. این یک راه حل است نه یک جایگزین و البته نسخه mySQL 4.0 قدیمی ترین نسخه ای می باشد که مای بی بی بر روی آن نصب می شود.

در ./inc/db_mysql.php، کد زیر را حذف کنید:
کد پی‌اچ‌پی:
        if($success && $this->db_encoding)
        {

$this->query("SET NAMES \'{$this->db_encoding}\'");
            if(
$write_success && count($this->connections) > 1)
            {

$this->write_query("SET NAMES \'{$this->db_encoding}\'");
            }
        }
        return 
$success
و هچنین کد زیر را:
کد پی‌اچ‌پی:
        return " CHARACTER SET {$this->db_encoding} COLLATE {$collation}"
با استفاده از این روش نصب مای بی بی فعال میشود، در صورتی که مشکلی بود در انجمن گزارش دهید.

توجه: این تغییرات برای هاستهایی با MySQL 5.0 یا بیشتر نیاز نیست.
آپلود فایل ها:

پس از خارج کردن مای بی بی از حالت فشرده دو پوشه وجود دارد(به نام های Documentation و Upload ) به پوشه Upload بروید و فایل های درون آن را به حالت فشرده در بیاورید در صورتی که می خواهید مای بی بی در مسیر اصلی سایت نصب شود این فایل را در پوشه Public_Html و در صورتی که می خواهید در پوشه ی فرعی مانند forums باشد در مسیر Public_Html/forums آپلود کنید. ، سپس فایل آپلود شده را از حالت فشرده خارج کنید.
دسترسی فایل ها

حال نوبت به دسترسی فایلها می رسد.
ابتدا نام فایل config.default.php در پوشه inc را به config.php تغییر دهید.
دسترسی فایل ها و پوشه ها در مای بی بی به شرح زیر می باشند:
کد:
filename                    CHMOD Permission
--------------------------------------------
./inc/config.php >> 666
./inc/settings.php >> 666
./cache/ >> 777
./cache/themes/ >> 777
./uploads/ >> 777
./uploads/avatars/ >> 777
همچنین برای این فایل های هم دسترسی زیر را تغیین کنید:
کد:
filename                    CHMOD Permission
--------------------------------------------
./admin/backups/ >> 777
./inc/languages/persian/*all files* >> 666
./inc/languages/persian/admin/*all files* >> 666
در صورتی که مشکلی داشتید در انجمن مطرح کنید.
---------- منبع: http://docs.my-bb.ir/page-Installing.html

هم اکنون وقت آن است که شما انجمن خود را نصب کنید
در صورتی که آدرس انجمن شما http://www.example.com/forum/ باشد. آدرس نصب کننده به این صورت است: http://www.example.com/forum/install/index.php خوش آمد گویی
در این بخش قسمت های عملیات نصب به طور خلاصه توضیح داده شده است
بر روی بعدی کلیک کنید.

قرارداد استفاده
اگر شما می خواهید از نرم افزار رایگان مای بی بی استفاده کنید پس باید قوانین را قبول کنید.
بر روی بعدی کلیک کنید.
بررسی نیاز مندی ها
این صفحه بررسی می کند که هاست شما حداقل امکانات مورد نیاز برای نصب مای بی بی را داشته باشد.
بر روی بعدی کلیک کنید.
پیکربندی پایگاه داده
در این قسمت شما باید اطلاعات اتصال به پایگاه داده را وارد نمائید:
موتور پایگاه داده:
مای بی بی با چهار موتور پایگاه داده MySQL, MySQL Improved, SQLite 3, یا PgSQL کار می کند.معمولا MySql یا MySqli انتخاب می شود، در مقایسه با MySql و MySqli، MySqli بهتر است.

نام کاربری پایگاه داده:
در این قسمت شما باید نام کاربری پایگاه داده را وارد نمائید، در صورتی که ندارید SQLite را نصب فرمائید. (معمولا در لوکال هاست root می باشد.)

رمز عبور پایگاه داده:
این رمز عبور برای نام کاربری بانک اطلاعاتی که شما وارد کرده اید، است. این گزینه برای نصب SQLite لازم نیست.

نام پایگاه داده
این نام پایگاه دادهی است که شما می خواید در آن MyBB نصب کنید. این گزینه برای نصب SQLite لازم نیست.

مسر پایگاه داده
این مسیر جایی هست که می در آن فایل های پایگاه داده SQLite قرار می گیرد. این گزینه فقط برای SQLite 3 لازم است

پیشوند جدول
این پیشوند برای جداول در پایگاه داده است. نیازی به تغییر آن نیست مگر در زمانی که در قبل بر روی پایگاه داده نرم افزار MyBB‌ را نصب کرده باشید در این موقع برای نصب MyBB‌ باید این را به چیز دیگری تغییر دهید.

در صورتی که اطمینان یافتید که تمامی موارد را به طور کامل و صحیح وارد کرده اید بر روی بعدی کلیک کنید.

ایجاد جداول
در این قسمت جداول پایگاه داده ایجاد می شود، البته ممکن است این قسمت مدتی به طول انجامد.
بر روی بعدی کلیک کنید.
ورود اطلاعات خام
حال که جداول ایجاد شدند، هم اکنون نوبت ورود اطلاعات خام درون این جداول هست.
بر روی بعدی کلیک کنید.
افزودن پوسته
در این مرحله از نصب قالب پیش فرض و پوسته پیش فرض مای بی بی وارد می شود.
بر روی بعدی کلیک کنید.
پیکربندی انجمن
در این قسمت شما باید تنظیمات اصلی سیستم را وارد نمائید. این تنظیمات عبارت اند از:

نام انجمن:
در این قسمت عنوان یا نام انجمنی که در حال ساخت آن هستید را وارد نمائید.

URL انجمن:
در اینجا آدرس یا لینک انجمن را وارد نمائید، این فیلد به طور خودکار پر شده است تنها نیاز است که شما مطمئن شوید درست است.(در آخر URL اشلش "/" قرار نمی گیرد!)

نام وبسایت:
اگر انجمن شما دارای سایتی نیز می باشد، در اینجا نام آن را وارد نمائید. این نام در پائین سایت به نمایش در می آید.

آدرس وبسایت:
در اینجا آدرس وبسایتی که نام آن را در فیلد قبل وارد کرده اید را وارد نمائید.

دامنه کوکی:
در اینجا شما باید دامنه کوکی را وارد نمائید...

محل کوکی:
در اینجا شما باید محل کوکی را وارد نمائید...
در اینجا نمونه ای از دامنه کوکی و محل کوکی چند آدرس مختلف را می بینید: Forum URL
کد:
Cookie Domain      Cookie Path
http://www.myforum.com/     .myforum.com     /
http://www.mysite.com/myforum/     .mysite.com     /myforum/
http://coolforum.coolsite.com/wow/     .coolforum.coolsite.com -OR- .coolsite.com     /wow/

ایمیل تماس با ما
در اینجا ایمیلی را وارد نمائید تا در قسمت پائین سایت در قسمت تماس با ما نمایش داده شود.
بر روی بعدی کلیک کنید.
ایجاد حساب مدیریت
شما احتیاج دارید که یک حساب کاربری برای مدیریت انجمن بسازید تا بتوانید انجمنتان را مدیریت کنید، این کاربر اولین کاربر انجمن شما و مدیریت کل انجمن شما می باشد
اطلاعات را به طور کامل پر کنید و بر روی بعدی کلیک کنید.
پایان مراحل آماده سازی
حال تمام مراحل نصب به پایان رسید.
بهتر است پوشه install را حذف کنید.

برای دیدن آموزش کامل به لینک زیر مراجعه فرمائید:
http://docs.my-bb.ir/page-Installer.html

دعای خیر برای اعضای گروه مای بی‌بی فارسی را فراموش نکنید!تصویر: http://www.cdn.my-bb.ir/images/smilies-v6/lightbulb.gif

HeartHeart خیلی التماس دعا دارم... دعام کنید لطفا HeartHeart

اگر از گروه مای بی‌بی فارسی راضی هستید، پس لطفا آنرا حمایت کنید: حمایت می‌کنم
کد:
./cache/ >> 777

در بین فایل ها وجود ندارد چی کار کنم؟

خودتون پوشه رو ایجاد کنید.

دعای خیر برای اعضای گروه مای بی‌بی فارسی را فراموش نکنید!تصویر: http://www.cdn.my-bb.ir/images/smilies-v6/lightbulb.gif

سلام

من در مرحله انتخاب دیتابیس دچار مشکل میشم. اگه از گزینه ی SQlite استفاده کنم می تونم انجمن رو نصب کنم. ولی من می خوام پایگاه دادم MySQL‌باشه. توی سی پنل هاست خودم ، یه پایگاه داده و نام کاربری و رمز عبور درست کردم ولی موقع نصب پیغام میاد که نمی تونه بهش وصل بشه. مشکل از کجاست؟

دوتا عکس پیوست کرد. یکی نشون میده که توی سی پنل دیتابیس و نارم کاربری رو ایجاد کردم. و دومی هم نشون میده که موقع نصب installer نمی تونه بهش وصل شه.

فایل‌های پیوست
تصاویر بندانگشتی

عزیز نام هاست دیتابیس رو همون localhost بزار باشهتصویر: images/smilies/wink.gif

تشکر فراموش نشودتصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gif
اونم امتحان کردم. نشد. فکرم نکنم که بشه. localhost مال وقتیه که می خوایم روی یه سرور مجازی روی سیستم تست کنیم. اما من یه هاست واقعی دارم.
خیر!دسترسی بدید براتون نصب کنمتصویر: images/smilies/wink.gifتصویر: images/smilies/wink.gif
ممنون ، حق با شما بود. نام هاست باید باید همون local باشه.

عجیبه ولی مشکل از پسوردم بود! عوض کردم درست شد و به دیتابیس وصل شد. 

الان یه مشکل دیگه دارم. وقتی وارد کنترل پنل مدیریتی میشم روی هر گزینه ای که کلیک می کنم از کنترل پنل خارج میشم! خیلی عجیبه. ضمن اینکه کنترل پنل فارسی نیست. نباید باشه؟
(۰۱ خرداد ۱۳۹۲، ۱۰:۳۹ ب.ظ)Morteza_rk نوشته:  ممنون ، حق با شما بود. نام هاست باید باید همون local باشه.

عجیبه ولی مشکل از پسوردم بود! عوض کردم درست شد و به دیتابیس وصل شد. 

الان یه مشکل دیگه دارم. وقتی وارد کنترل پنل مدیریتی میشم روی هر گزینه ای که کلیک می کنم از کنترل پنل خارج میشم! خیلی عجیبه. ضمن اینکه کنترل پنل فارسی نیست. نباید باشه؟

جست‌و‌جو کنید.

ما بی بی رو نمیشه رو هاست رایگان نصب کرد؟
صفحه‌ها (6):