مهمان عزیز خوش آمدید. ورود ثبت نام

صفحه‌ها (6):
امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
آموزش افزودن دکمه برای ویرایشگر پیشرفته ckeditor

آموزش افزودن دکمه برای ویرایشگر پیشرفته CKEditor
خوب.
ما می خوایم توی این آموزش یاد بدیم که چجوری یه دکمه به ویرایشگر اضافه کنیم تا با کلیک بر روی اون یه کد مثل

کد:
[spoiler][/spoiler]
رو به متن اضافه کنه.
خوب برای اینکار باید برای ویرایشگر یه پلاگین بنویسیم.
خوب حالا در مسیر MYBBRooT/ckeditor/plugins یه پوشه مثلا به نام spoiler ایجاد می کنیم.
حالا توی این پوشه یک فایل به نام plugin.js با محتویات زیر می سازیم.

کد:
CKEDITOR.plugins.add( 'spoiler', {
icons: 'spoiler',
init: function( editor ) {
editor.addCommand( 'spoiler', {
exec: function( editor ) {
editor.insertHtml('[spoiler][/spoiler]');
editor.focus();
},
});
editor.ui.addButton( 'spoiler', {
label: 'متن پنهان',
command: 'spoiler',
toolbar: 'insert'
});
}
});
توجه داشته باشید که  spoiler و  [spoiler][/spoiler] و متن پنهان رو تغییر دهید.
خوب.
حالا در همین پوشه یه پوشه به نام icons می سازیم و یه عکس 16 در 16 به نام spoiler.png برای آیکن دکمه ایجاد می کنیم.
حالا در مسیر MYBBRooT/inc/plugins فایلmybbirckeditor.php رو باز کرده. 
و  کد زیر رو پیدا کنید:
کد:
$codebuttons .= "magicline,code,videos',
به کد زیر تبدیل کنید:
کد:
$codebuttons .= "spoiler,magicline,code,videos',
حالا در مسر تنظیمات پلاگین، تنظیم کدهای تولبار ویرایشگر رو پیدا کنید
و کد زیر رو بیابید:
کد:
[ 'Link', 'Unlink', '-', 'Image', 'Smiley'],
و به کد زیر تبدیل کنید:
کد:
[ 'Link', 'Unlink', '-', 'Image', 'Smiley', '-', 'spoiler'],

دعای خیر برای اعضای گروه مای بی‌بی فارسی را فراموش نکنید!تصویر: http://www.cdn.my-bb.ir/images/smilies-v6/lightbulb.gif

HeartHeart خیلی التماس دعا دارم... دعام کنید لطفا HeartHeart

اگر از گروه مای بی‌بی فارسی راضی هستید، پس لطفا آنرا حمایت کنید: حمایت می‌کنم
برای همین اسپویلر به چه شکل میشه کاری کرد که برای مثال مثل قرار دادن لینک پس از زدن کلید کادری باز بشه  و متن رو توی اون قرار بدیم و خودش اتومات اونو توی تک اسپویلر قرار بده

خوب.
این پلاگین کاملش که در مسیر MyBBRooT/ckeditor/plugins آپلود کنید.

فایل‌های پیوست

.zip   spoiler.zip (اندازه 4.9 KB / تعداد دانلود: 128)

دعای خیر برای اعضای گروه مای بی‌بی فارسی را فراموش نکنید!تصویر: http://www.cdn.my-bb.ir/images/smilies-v6/lightbulb.gif

آقای توفیقی عزیز اشکالی که این ادیتور پیشرفته شما داره فقط اینه که دکمه کد php رو نداره و وقتی خودمون دستی هم کد رو میزنیم بالای کدها مینویسه لینک دانلود!!!!
لطفا اضافه کردن و تصحیح این دکمه همراه با کدش رو هم در اینجا آموزش بدین
با تشکرتصویر: images/smilies/heart.gif
آقای توفیقی ممنون میشم آموزش اضافه کردن فونت به این ادیتور رو  هم قرار بدید تصویر: images/smilies/smile.gif

(۰۴ اسفند ۱۳۹۱، ۱۰:۵۶ ق.ظ)ma2tta.ir نوشته:  آقای توفیقی ممنون میشم آموزش اضافه کردن فونت به این ادیتور رو  هم قرار بدید تصویر: images/smilies/smile.gif
در تاپیک خود ویرایش گر توسط hamidkag آموزش داده شده.

(۰۴ اسفند ۱۳۹۱، ۱۱:۵۲ ق.ظ)Tofighi نوشته:  
(۰۴ اسفند ۱۳۹۱، ۱۰:۵۶ ق.ظ)ma2tta.ir نوشته:  آقای توفیقی ممنون میشم آموزش اضافه کردن فونت به این ادیتور رو  هم قرار بدید تصویر: images/smilies/smile.gif
نمیشه فونت رو تو هاست تو جایی که فونتای پیشفرض خود ویرایشگر وجود دارن آپلود کرد بعد از تو تنظیمات پلاگین اسم فونت رو به فونت های موجود اضاف کرد ؟ اگه میشه فونت ها در کدوم فایل پلاگین وجود دارند ؟

(۰۴ اسفند ۱۳۹۱، ۰۱:۴۶ ب.ظ)ma2tta.ir نوشته:  
(۰۴ اسفند ۱۳۹۱، ۱۱:۵۲ ق.ظ)Tofighi نوشته:  
نمیشه فونت رو تو هاست تو جایی که فونتای پیشفرض خود ویرایشگر وجود دارن آپلود کرد بعد از تو تنظیمات پلاگین اسم فونت رو به فونت های موجود اضاف کرد ؟ اگه میشه فونت ها در کدوم فایل پلاگین وجود دارند ؟
در هیچ فایلی......تصویر: images/smilies/smile.gif

دستتون درد نکنه ممنون آموزش خوبی بود ، من مای کد فلش رو ساختم و در زیر برای شما قرار میدهم . حالا اگر بخواهیم دکمه فلش را در ادیتور قرار بدهیم با انجام همین آموزش یک مشکلی پیش میاد ! اون مشکل مربوط به تنظیم طول و عرض فایلهای فلش هست . width="570" height="570"

هم باید در مای کد فلش تغییراتی ایجاد کنیم مثلا height=$1 و هم باید در پنجره dialog مربوط به ادیتور تغییراتی بدهیم که ابتدا طول و عرض فایل فلش را بگیرد و سپس درخواست لینک یا آدرس فایل فلش را بدهد .  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید !

عبارت منظم : 

کد:
\[flash\](.*?)\[/flash\]

عبارت جایگزین :

کد:
<object classid="clsid: D27CDB6E-AE6D-11CF-96B8-444553540000" id="obj1" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=6,0,40,0" border="0" width="570" height="570">
<param name="movie" value="$1">
<param name="quality" value="High">
<embed src="$1" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" type="application/x-shockwave-flash" name="obj1" width="570" height="570" quality="High"></object>

با عرض سلام و ضمن تشکر از آموزش خوبتون

اگر ما بخواهیم جدول توی ویرایشگرمون اضافه کنیم باید چه کدهای قرار بدیم ؟

با احترام ...

صفحه‌ها (6):